چرا جرمگیری دندان نیاز است؟

جرم گیری دندان یک راهکار مناسب برای حفظ سلامت دهان است و فقط جنبه زیبایی ندارد. تجمع باکتری‌ و پلاک‌ها بر روی دندان یک لایه سخت از مواد معدنی به نام تارتار را به وجود می‌آورند. باکتری‌ها در لایه زیری تارتار باعث آسیب به دندان‌ها و لثه می‌شوند. به همین منظور انجام جرم‌ گیری برای کاهش احتمال پوسیدگی دندان الزامی است. همچنین در صورتی که جرم روی دندان به مدت طولانی باقی بماند باعث آسیب جدی به بافت لثه می‌شود. اولین عارضه آسیب به لثه لق شدن و افتادن دندان‌ها است.

جرم روی دندان

دندان‌ها بر اثر مصرف برخی از مواد غذایی از جمله چای، قهوه یا استعمال دخانیات زرد و تیره رنگ می‌شوند. جرم‌ گیری سطحی‌ترین قسمت دندان‌ها را تمیز می‌کند. اما اگر رنگدانه‌ها به قسمت‌های داخلی دندان نفوذ کرده باشند، برای سفید و شفاف شدن آن‌ها نیاز به استفاده از روش‌هایی مثل بیلیچینگ است. جرم‌گیری دندان قادر به  از بین بردن لکه‌های درونی آن نیست.

مراحل جرمگیری دندان

در ابتدا دندانپزشک تمام دندان‌ها را معاینه می‌کند تا مقدار پلاک و تارتار تشکیل شده بر روی آن‌ها را اندازه گیری کند. سپس با توجه به میزان جرم و آلودگی از یکی از روش‌های جرم‌گیری به صورت دستی یا دستگاه اولتراسونیک یا هردو استفاده می‌کنند:

روش دستی جرمگیری دندان

در این روش، دندانپزشک به صورت دستی و با استفاده از ابزار‌های مخصوص اقدام به پاک کردن جرم و پلا‌ک از روی سطح دندان می‌کند. حجم پلاک و تارتار روی دندان با چشم قابل مشاهده نیست بنابراین دندانپزشک این کار را با استفاده از مهارت و تجربه خود انجام می‌دهد.

دستگاه اولتراسونیک جرم گیری

دستگاه اولتراسونیک یا Ultrasonic device برای تمیز کردن دندان‌ها بسیار مفید است. در این دستگاه از امواج فرا صوت برای جدا کردن پلاک و تارتار از روی دندان‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه از یک اسپری آب برای شست‌ و شوی پلاک‌های جدا شده و قطعه‌ای برای کاهش دمای سیستم تشکیل شده است.

بعد از انجام اقدامات بالا نوبت به بروساژ دندان است. در این مرحله، از یک خمیر دندان مخصوص و برس چرخشی استفاده می‌شود. این خمیردندان حالتی شبیه به شن ریز دارد و  باعث ساییدگی خفیفی بر روی دندان‌ها می‌شود. حرکت چرخشی برس آغشته به خمیر باعث صیقلی شدن دندان‌ها می‌شود. همچنین بروساژ دندان باعث کاهش لکه و زردی سطحی آن‌ها می‌شود. در واقع بروساژ روشی برای سفید کردن، حذف لکه‌ و کاهش زردی دندان‌ها است.

 آیا جرم گیری دندان خطرناک است؟

لق شدن دندان پس از جرم‌ گیری باور غلطی است که باعث شده مردم از انجام جرم‌گیری خودداری کنند. در واقع قرارگیری جرم و تارتار بر روی دندان و خط لثه باعث تحلیل رفتن بافت لثه در اطراف دندان می‌شود. زمانی‌که دندانپزشک تارتار و پلاک‌ها را از دندان جدا می‌کند این لق‌شدگی بیشتر احساس می‌شود.

جرمگیری دندان روش پرخطری نیست و عوارض خاصی ندارد. در صورتی که میزان پلاک و تارتار تشکیل شده زیاد باشد، احتمال خونریزی پس از جرم‌گیری افزایش می‌یابد که طبیعی است.

دندان‌های برخی افراد پس از انجام جرم‌گیری، دچار حساسیت نسبت به غذاهای گرم و سرد می‌شود. تیر کشیدن دندان و احساس درد در لثه تا یک هفته پس از جرم‌گیری، طبیعی است. احساس درد و ناراحتی بعد از گذشت یک هفته نشان دهنده آسیب به دندان‌ها و بافت لثه است که این امر در صورت فقدان تخصص اتفاق می افتد.

جرم‌ گیری دندان های ترمیمی

کسانی که دندان‌های خود را کامپوزیت یا لمینیت کرده‌اند باید هر چند ماه یک بار جرم‌گیری انجام دهند. جرم‌ گیری برای این دندان‌ها دشوارتر از دندان‌های طبیعی است در نتیجه نیاز به مهارت و دقت بیشتری دارد. برای جلوگیری از آسیب به مواد لمینت و کامپوزیت باید یک هایجنیست ماهر جرم‌گیری این گونه از دندان‌ها را انجام دهد.

مانع از ایجاد جرم دندان

کشدن نخ دندان و مسواک زدن تا میزان بسیار زیادی باکتری‌ها و جرم‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندان‌ها پاک می‌کند. با این حال بزاق و میکروب‌های موجود در دهان یکی از عوامل تشکیل‌ دهنده پلاک هستند. به همین دلیل انجام جرم‌ گیری دندان ضروری است.

همچنین قسمت پشت دندان‌های فک پایین نزدیک غدد بزاقی دهان قرار دارند. دسترسی مسواک به این دندان‌ها بسیار دشوار است. به همین دلیل در پشت دندان‌ها عموما جرم رسوب می‌کند و فقط به کمک جرم‌ گیری می‌توان آن‌ها را از بین برد.

خمیر دندان های جرمگیر

خمیر دندان‌های ضد جرم عموما دارای مواد ساینده هستند. استفاده مداوم از این خمیردندان‌ها باعث ایجاد خراش‌های ریزی بر سطح دندان‌ها می‌شود. این خراش‌ها عامل اصلی چسبندگی میکروارگانیسم‌ها به سطح دندان هستند. در نتیجه احتمال زردی دندان به دلیل استفاده مداوم از این خمیردندان‌ها افزایش می‌یابد. به همین دلیل توصیه می‌شود برای انجام جرم‌گیری به دندانپزشک مراجعه شود.

مراقبت‌ بعد از جرم‌گیری 

بعد از انجام جرم‌ گیری دندان، تا چند ساعت از مصرف غذاهای رنگ‌دانه دار از جمله قهوه، چایی، پفک، زعفران و … خودداری کنید. بهتر است برای کاهش حساسیت دندان پس از انجام جرم‌گیری، از خمیردندان‌هایی که مناسب دندان‌های حساس هستند استفاده شود. دندانپزشکان توصیه می‌کنند از مواد غذایی خیلی سرد و خیلی داغ تا چند روز پس از جرم‌گیری استفاده نشود زیرا احتمال تیر کشیدن و درد افزایش می‌یابد.

فاصله هر جرمگیری دندان

جرم‌گیری حداقل سالی یک بار باید انجام شود. تعداد دفعات آن به تشخیص دندانپزشک بستگی دارد. برخی افراد باید هر ۶ ماه یک بار جرم‌گیری انجام دهند. کلینیک زیبایی دکترعبادیان به شما در انتخاب بهترین روش درمان و زیبایی دندان‌هایتان کمک می‌کند.

سوال خود را مطرح کنید :


پاسخی بگذارید